Fizjoterapia uroginekologiczna
O Mnie
Pomagam kobietom jak najlepiej przejść przez okres ciąży przeciwdziałając lub zmniejszając dyskomfort bólowy i wprowadzając profilaktykę nietrzymania moczu i rozejścia mięśnia prostego brzucha. Poza tym, fizjoterapia pełni również istotną rolę w endometriozie, bolesnym miesiączkowaniu, problemami w zajściem w ciążę, nietrzymaniem moczu czy dysfunkcjach seksualnych jak dyspereunia (bolesne współżycie).
Pracuję również z pacjentami cierpiącymi z powodu dolegliwości bólowych narządu ruchu związanych z przeciążeniami ale również urazami sportowymi. Pomagam sportowcom, aby w okresie przygotowawczym nie zapominali o regeneracji i nie ignorowali bólu, który zawsze jest cenną informacją pochodzącą z ciała.
Jestem specjalistką, która w sposób holistyczny prowadzi terapię. Uważam, że połączenie wiedzy i umiejętności ginekologa, urologa, położnej i fizjoterapeuty stwarzają dogodne warunki do przeciwdziałania i leczenia wszelkich wyzwań urologiczno-ginekologicznych. Schorzenia dna miednicy dotykają coraz częściej młodych kobiet a w okresie okołoporodowym panuje przyzwolenie na kinezjofobię, dlatego zwracam szczególną uwagę na profilaktykę oraz zwiększanie świadomości moich pacjentów.
Urodziłam dwójkę dzieci, więc również z autopsji wiem, jak zmiana biomechaniki ciała w ciąży wpływa na powstawanie przeciążeń, dlatego z pełnym zrozumieniem i zaangażowaniem prowadzę terapię, przygotowuję ciało kobiety ciężarnej do porodu i pomagam w sposób zrównoważony wrócić do aktywności dnia codziennego w połogu.
Dr n. o zdr. Magdalena Jabłońska – fizjoterapeutka uroginekologiczna i ortopedyczna, absolwentka studium doktoranckiego AWF Poznań, pracowała na stanowisku asystenta w Katedrze Rehabilitacji i Fizjoterapii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, autorka publikacji naukowych, prelegentka i uczestniczka konferencji naukowych, absolwentka licznych kursów i szkoleń ze współczesnych technik diagnozowania i leczenia w uroginekologii i ortopedii.
Leczone choroby:
uroginekologia:
Bolesne miesiączki
Bolesne współżycie
Nietrzymanie moczu
Blizny (pooperacyjne, po nacięciu krocza, po CC)
Bóle kręgosłupa, stawowe, mięśniowe
Urazy okołoporodowe
ortopedia:
Złamania
Skręcenia stawu
Kontuzje
Fizjoterapia kobiet
prowadzona z wykorzystaniem technik fizjoterapeutycznych i osteopatycznych:
Terapia mięśni dna miednicy (bolesne stosunki, miesiączki)
Przygotowanie ciężarnej do porodu
Normalizacja napięć mięśniowych
Masaż krocza
Terapia blizny po nacięciu i pęknięciu krocza
Terapia blizny po cesarskim cięciu
Terapia rozejścia mięśnia prostego brzucha
Powrót do aktywności fizycznej po porodzie
Aktywność fizyczna w ciąży
Rejestracja
Poniedziałek – Piątek
9:00 – 19:00